Cambridge (Future Boss)

Kurs językowy - Wakacje 2019
CAMBRIDGE - Szkoła CLC
Program "Future Boss"

 • Wiek: 16+
 • Wyjazdy indywidualne (Samolot)
 • Pobyt w internacie

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ:

 
CAMBRIDGE

Słynne miasto uniwersyteckie, położone nad rzeką Cam ok 80 km na północ od Londynu. Miasto jest siedziba drugiego po Oxfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii, założonego w 1209 roku. Studiowały tu takie znakomitości jak Isaac Newton, Charles Darwin, George Byron, Stephen Hawking, John Cleese (Monty Python) czy Hugh Laurie (Dr House). Obecnie studiuje tu ponad 18 tys. studentów z całego globu. Na równi z Oxfordem uznawany jest za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie.

Cambridge jest centrum nowoczesnej nauki i rozwoju intelektualnego elit z całego świata. Obok działalności akademickiej w Cambridge prowadzone są prace badawcze w różnych dziedzinach nauki – np. ma tam swą siedzibę założone w 1871 roku Laboratorium Cavendisha, słynne z badań nad atomem czy strukturą DNA. Absolwenci Cambridge zdobyli 92 nagrody Nobla. Na uniwersytet składa się 31 niezależnych kolegiów, z których najsłynniejszym i chyba najbardziej reprezentacyjnym jest King’s College ze swą majestatyczną gotycką kaplicą. W St John’s College znajduje się romantyczny Brigde of Sighs (Most Westchnień) wzorowany na weneckim oryginale. Z Wenecją kojarzą się również pływające po malowniczej rzece Cam łodzie przypominające gondole. Wszystkie budynki uniwersyteckie stanowią szczytowe osiągnięcia angielskiej architektury z różnych epok.

LANGUAGE AND LEISURE (LAL) oraz CAMBRIDGE LEADERSHIP COLLEGE

Naszymi partnerami w Anglii jest sieć szkół językowych LAL oraz Cambridge Leadership College. Pobyt na kursie będzie wyśmienitą okazją do pogłębiania znajomości języka w jego naturalnym środowisku, poznania wielu atrakcyjnych miejsc i nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

Kurs odbywa się na terenie Cambridge Leadership College, międzynarodowej szkoły kształcącej dzieci i młodzież z całego świata, która łączy w sobie nowatorskie podejście do biznesu, w oparciu o naukowe podstawy wypracowane na uniwersytetach w Oxfordzie i Cambridge. Kursy oferowane przez szkołę ułatwią zrealizowanie marzeń o studiach w najlepszych światowych uczelniach, założeniu i poprowadzeniu w przyszłości własnego przedsiębiorstwa lub zostaniu prezesem międzynarodowej firmy. Rozwiną w uczniach wszystkie te cechy, które pomogą im odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. Aby to osiągnąć studenci zapoznawani są z zaawansowanymi technikami przyswajania wiedzy tak, aby byli w stanie przyswoić, zrozumieć i wykorzystać informacje dwukrotnie szybciej niż zwykle. Szkoła zapewnia niezwykle stymulujące i interesujące warunki do nauki przy użyciu zarówno swoich unikatowych rozwiązań jak i najnowocześniejszych odkryć współczesnej wiedzy i technologii.

Wymagana jest co najmniej średniozaawasowana znajomość angielskiego (B1), którą studenci będą doskonalić podczas wykonywania zadań podczas kursu.

Centrum kursowe mieści się samym sercu Cambridge, w pobliżu uniwersyteckich ogrodów botanicznych, tylko 25 minut drogi pieszo od najsłynniejszych budynków Uniwersytetu. Nauczyciele to wybitni eksperci, którzy pomogli wielu studentom osiągnąć sukces, np w 2016 roku, podczas kursu wakacyjnego,  jeden z zespołów stworzył udaną aplikację dla popularnej gry Pokemon (informacje prasowe na ten temat). Wszyscy wykładowcy są starannie selekcjonowani również pod względem osobowości i entuzjazmu, aby lekcje łączyły zarówno wysoką wartość edukacyjną jak i wakacyjną rozrywkę. Do dyspozycji studentów – centrum multimedialne z komputerami, świetlica, dostęp do darmowego internetu.

 

 

KURS WAKACYJNY „FUTURE BOSS” – „PRZYSZŁY SZEF”

Poziom znajomości angielskiego – co najmniej B1

 

Kurs obejmuje 30 godzin zajęć tygodniowo w międzynarodowych grupach ok. 15 studentów w każdej.

Unikalny w skali światowej program dla przedsiębiorczych nastolatków, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i nauczyć się jak samemu tworzyć swoje miejsce pracy, zamiast szukać jej u innych a również stać się liderami biznesu. To przełomowe wprowadzenie do myślenia projektowego, które w przyszłości pozwoli młodym ludziom stać się twórcami przedsiębiorstw i nowatorskich rozwiązań. Za wzór takiego działania może służyć np kariera twórcy Apple – Steve’a Jobsa. Zresztą – umiejętność twórczego i odważnego myślenia, wychodzenia poza schematy i wprowadzania w życie wizjonerskich rozwiązań w niepewnej i skomplikowanej rzeczywistości współczesnego świata – przyda się w każdej przyszłej karierze zawodowej.

Bazą kursu jest system Google Design Sprint, (Google Design Sprint wytłumaczony w minutę) który pozwala bardzo szybko rozwinąć pionierskie koncepcje za pomocą innowacyjnych metod pracy zespołowej. Studenci dzieleni są na grupy obrazujące prawdziwe, nowo powstające przedsiębiorstwa i w cyklu 5-dniowym rozwiązują konkretne, realne problemy kończąc uzyskaniem rozwiązań, które mają zastosowanie w rzeczywistości (patrz opis powstania aplikacji do Pokemon Go). Każdy etap tych działań pozwala na przygotowanie i gruntowne przetestowanie dowolnej koncepcji w ciągu 42 godzin. Studenci będą rozwijać swoją kreatywność korzystając również z doświadczeń Microsoft, Amazon, Astra Zeneca, Spotify czy Apple

Ważną częścią kursu jest nauka błyskawicznego przyswajania nowych informacji poprzez przyspieszone techniki uczenia się, treningi pamięci i szybkie czytanie.Studenci poznają również tajniki negocjacji i przywództwa, nauczą się technik efektywnej komunikacji i sprzedaży oraz przejdą szkolenie medialne. A wszystko to w języku angielskim, co wybitnie przyczyni się do podniesienia jego znajomości nawet o kilka poziomów.

 

PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH w cenie:

 • Zajęcia sportowe, gry zespołowe, quizy, monopol, kręgle, kino, pływanie łódkami po rzece Cam, wycieczki: w każdą sobotę i niedzielę – zwiedzanie Cambridge (z przewodnikiem) i okolic
 • specjalne zajęcia tematyczne, np udział w prawdziwych warsztatach biznesowych, współpraca z prawdziwymi przedsiębiorcami, wprowadzanie nowych produktów.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką kadry LAL.

 

ZAKWATEROWANIE

Rezydencja o wysokim standardzie, w odległości tylko 2 minut pieszo od centrum kursowego.

 • Całodobowa opieka House Parent (opiekuna budynku)
 • Pokoje 1 os z łazienkami wyposażone w biurko i szafę
 • Wejście do rezydencji zamykane kodem, pokoje zamykane na klucz
 • Raz na tydzień wymiana pościeli (należy zabrać swoje ręczniki)
 • Pralnia (płatna) na miejscu
 • Internet bezprzewodowy (płatny)

UWAGA: depozyt za ewentualne zniszczenie sprzętu – 60 GBP płatny po przyjeździe, zwracany w dniu wyjazdu

 

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje na terenie rezydencji + pakowany lunch

 

Terminy
Cena kursów
1 TYDZIEŃ 
TBAPLN
TBA
TBA
2 TYGODNIE 
TBAPLN
TBA
TBA
3 TYGODNIE 
TBAPLN
TBA
 • Wyloty z opiekunem: TBA
 • Powroty z opiekunem: TBA
 • Opiekunowie grup przebywają na miejscu: TBA
Ceny kursów obejmują:
 • Kurs oraz przewidziane programem zajęcia pozalekcyjne
 • Zakwaterowanie  w internacie i wyżywienie 3 x dziennie
 • Opłatę rejestracyjną, test wstępny, materiały do nauki
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Korzystanie z zaplecza socjalnego i dydaktycznego szkoły
 • Ubezpieczenie KL do 20.000 EURO, NNW do 15.000 zl
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
Ceny kursów nie obejmują:
 • Kosztów transportu  (oferujemy pomoc w zakupie biletu lotniczego lub autokarowego)
 • Kosztów transportu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania; transfer w obie strony organizowany przez szkołę: z Heathrow – 135 GBP; ze Stansted  – 185 GBP
 • Depozyt 60 GBP zwracany w dniu wyjazdu
 • Dopłat opcjonalnych:
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Fakultatywnych wycieczek i zajęć pozalekcyjnych
  • Indywidualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (3% od ceny zawarte do 5 dni od podpisania umowy)