OXFORD i CAMBRIDGE (OXBRIDGE TOUR)
Elitarny program uniwersytecki

Wakacje 2018

Wiek: 14 - 18 lat

Internat
Samolot Wyjazdy indywidualne Kod OCAJR

OXFORD

Słynne uniwersyteckie miasto malowniczo położone w dolinie Tamizy, ok. 80 km na północ od Londynu. Siedziba prawdopodobnie najsłynniejszego na świecie uniwersytetu – University of Oxford – najstarszej anglojęzycznej uczelni (założona przed 1167 r. )oraz największego  wydawnictwa uniwersyteckiego na świecie – Oxford University Press.

Miasto szczyci się olbrzymią ilością olśniewających zabytków reprezentujących wszystkie style architektoniczne i od XIX w. nazywane jest „miastem drzemiących wież” (ang. city of dreaming spires).

Wśród absolwentów Uniwersytetu Oksfordzkiego jest aż 46 laureatów nagrody Nobla, wiele głów państw (m.in. 25 premierów Wielkiej Brytanii) jak również liczni poeci i pisarze (m.in. Oscar Wilde, C.S. Lewis, J.R.R. Tolkien), którzy, inspirowani wyjątkową atmosferą tego niezwykłego miasta, właśnie tutaj stworzyli swoje największe dzieła.

Współcześnie miasto przyciąga również wielu twórców filmowych – służyło za plan takich obrazów jak np.„Harry Potter”, „102 Dalmatyńczyki”, „Rybka zwana Wandą”.

CAMBRIDGE

Siedziba drugiego po Oxfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii, założonego w 1209 r. i uważanego, na równi z Oxfordem, za jedną z najlepszych uczelni w Europie i na świecie. Działa tu również najstarsze wydawnictwo na świecie – Cambridge University Press założone w 1584 roku. Mimo upływu ponad 500 lat, najważniejszym z warunków wstąpienia do College’u jest talent, nieprzeciętne zdolności do nauki i prowadzenia badań naukowych.

Ponad 30 budynków uniwersyteckich to wspaniale osiągnięcia angielskiej architektury (np replika weneckiej Wieży Westchnień czy kaplica w King’s College, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli na świecie) – architektoniczne perełki – niektóre z nich, pokryte bluszczem ochraniają urocze kapliczki, aule i biblioteki, wiele jest niedostępnych dla zwiedzających.

Najbardziej znani absolwenci to m.in.: Izaak Newton, Lord Byron, Karol Darwin, A.A.Milne (autor „Kubusia Puchatka”), Stephen Hawking, Vladimir Nabokov, Hugh Laurie („Dr House”) oraz ponad 90 laureatów Nagrody Nobla. Uczelnia słynie również z corocznej rywalizacji ósemek w wioślarstwie pomiędzy uniwersytetami Cambridge i Oxford.

Oxford versus Cambridge:

Ardmore Language Schools  SIEĆ SZKÓŁ JĘZYKOWYCH
  „ARDMORE”

Naszym partnerem w Anglii jest oksfordzki oddział sieci szkół językowych ARDMORE z 30-letnią tradycją organizacji wakacyjnych kursów all inclusive dla młodzieży. Szkoła posiada rekomendację British Council i jest zrzeszona w wielu organizacjach gwarantujących wysoką jakość usług, mi.in w English UK, ALTO, Travel Safe.

Program „Oxbridge Tour” jest unikalną ofertą skierowaną do uczniów, którzy pragną osobiście doświadczyć smaku życia studenta 2 najsłynniejszych uniwersytetów świata. Zajęcia odbywają się przez tydzień w budynkach legendarnego Jesus College w samym sercu zabytkowego Oxfordu a następnie przez tydzień w St Edmund’s College w Cambridge.

Jesus College (Kolegium Jezusowe) zostało założone w 1571 roku przez królową Elżbietę w celu kształcenia anglikańskich księży, choć z czasem otworzyło się również na studentów i badaczy świeckich. Obecnie kolegium skupia blisko 500 studentów z ponad 30 krajów świata, Od 2005 roku dyrektorem Jesus College jest John Krebs, jeden z czołowych brytyjskich ornitologów. Wśród znanych absolwentów kolegium byli m.in. dwukrotny premier Wielkiej Brytanii Harold Wilson, były premier Jamajki Norman Manley oraz archeolog i podróżnik Thomas Edward Lawrence (znany szerzej jako Lawrence z Arabii).

Jesus College składa się z kilku imponujących budynków zbudowanych głównie ze złotego wapienia, w różnych stylach architektonicznych z przewagą gotyku. Tworzą one 3 przestronne dziedzińce. Kaplica koledżu słynie z przepięknego okna witrażowego.

Do dyspozycji naszych studentów będzie całe historyczne zaplecze uczelni – świetnie wyposażone klasy lekcyjne, przestronne świetlice, dziedzińce, stołówka w stylu Harrego Pottera.

St Edmund’s College – założony w 1989 r., pierwotnie kształcący przede wszystkim księży katolickich, obecnie przeznaczony dla starszych studentów, na studiach magisterskich i doktoranckich. Jego nazwa pochodzi od św. Edmunda z Abingdon – pierwszego absolwenta Cambridge oraz arcybiskupa Canterbury. Najsłynniejszym rezydentem koledżu był Georges Lemaître, twórca teorii Wielkiego Wybuchu.
St Edmund’s College z rozległym kampusem przeznaczonym dla 250 studentów (obecnie z 70 krajów świata) wyróżnia się wyjątkową, jak na wiekowe uniwersyteckie, miasto luźną i przyjazną atmosferą, co czyni go świetnym miejscem do wakacyjnej integracji.

Zobacz oficjalną stronę Collegu w Oxfordzie

Zobacz oficjalną stronę Collegu w Cambridge

View over Oxford city spires, churches and college buildings seen from the roof of the Sheldonian Theatre. Britain 100.

kings college chapel, Cambridge, Cambridgeshire, England.

Oxford-University

Bridge_of_Sighs,_Cambridge

University-of-Oxford-degrees-528x393

M3AgZvGNb7eFcwqVbk_6VwPV-urnGl18oXu0OGSKIxY,R1PqJ_cGNoj9hhXbTLApr8Kap6JaoJYyC5smwZq8rHM

6a00d83451586c69e2017742d27402970d-800wi

cambridge-universi_1443264c

ox4

ox3

 

KURS WAKACYJNY kod OCAJR

15  lekcji tygodniowo po 60 min. Prowadzone przez nauczycieli z kwalifikacjami CELTA lub  Trinity TESOL,  max 15 uczniów w klasie, międzynarodowe grupy.
Lekcje odbywają się rano lub po południu naprzemiennie z zajęciami pozalekcyjnymi.
Program językowy i autorskie podręczniki szkól Ardmore zapewniają harmonijny rozwój wszystkich kompetencji językowych ze szczególnym uwzględnieniem zdolności komunikatywnych i budowania pewności wypowiadania się, jak również pracy nad autentycznymi materiałami źródłowymi (gazety, filmy etc). Uczniowie zachęcani są do aktywności na zajęciach poprzez wspólne projekty, przygotowywanie prezentacji, odgrywanie ról, pisanie krótkich sztuk teatralnych, projektowanie stron internetowych, tworzenie kwestionariuszy oraz przeróżne gry i zabawy w grupach. Lekcje dzielą się na dwie części – program językowy oraz zajęcia praktyczne mające na celu dobre przyswojenie i utrwalenie poznanego materiału. Przed przydzieleniem do grupy wszyscy studenci przechodzą test kwalifikacyjny.

Po zakończeniu nauki odbędzie się uroczysta ceremonia graduacyjna, podczas której uczestnicy otrzymują raport osiągnięć przygotowany przez nauczyciela oraz certyfikat ukończenia kursu języka angielskiego, honorowany przez British Council.

Zobacz 6 zasad filozofii nauczania Ardmore

Po tygodniowym pobycie w Oxfordzie studenci są bezpłatnie transferowani do Cambridge.

Jednak największą i unikalną atrakcją kursu jest możliwość poznania „od podszewki” życia „undergraduates” z Oxfordu i Cambridge. Nasi uczestnicy wpuszczani są do sal, obiektów i miejsc niedostępnych dla zwykłych zwiedzających. Będą poznawać prawdziwych studentów dwóch najsłynniejszych uczelni świata i słuchać przygotowanych przez nich pogadanek o aplikowaniu na uniwersytet i studenckiej codzienności.. Razem z nimi wypiją niedzielną 5 o’clock tea w salach pamiętających wiele wieków historii.

PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH w cenie:

Codzienne popołudniowe i wieczorne zajęcia pozalekcyjne są integralną częścią programu nauki i obejmują m.in.:

 • Liczne wyjścia do centrum Oxfordu i Cambridge, zwiedzanie Uniwersytetów i muzeów
 • Uczestnictwo w wykładach i pogadankach prowadzonych przez studentów i absolwentów obu uniwersytetów
 • Wyjście do kina
 • Pływanie łodziami po Tamizie
 • Zajęcia sportowe (np. gry zespołowe w parkach, kręgle, piłka nożna, koszykówka, tenis, taniec)
 • Zajęcia artystyczne (rzeźbienie, tworzenie plakatów, projektowanie t-shirtów)
 • Dyskoteki tematyczne, quizy, konkursy, pokazy talentów, reality show, „randka w ciemno”, pokazy mody, wieczory filmowe, wieczory narodowe
 • W soboty całodniowe wycieczki do Londynu (z rejsem po Tamizie) oraz do Windsoru

Zobacz przykładowy plan zajęć

cambridge-food-tour-punting-cambridge

th_main634884099106570559_kingswood-school-5

Graduation-day-Cambridge--001

ox

252rHtoxW_6gpX9Ylc9ESCW-5aGxNEISXPAsa4o1xRE

news_p17_031111

Students at King's College, Cambridge

2

ZAKWATEROWANIE
 • W internacie

  • Oxford – Zakwaterowanie w internacie Stevens Close, należącym do kampusu Jesus College (ok 15 minutowy spacer od centrum kursowego)nowoczesne apartamenty z 3-5 pokojami 1-osobowymi ze wspólną kuchnią, salonem i łazienką

  • Cambridge – rezydencje na terenie kampusu, pokoje 2-osobowe, wspólne łazienki

rez cam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYŻYWIENIE

 • Śniadania kontynentalne w internacie w tygodniu, w weekndy full English breakfast
 • Lunche i obiadokolacje podawane w restauracji koledżu (zróżnicowane menu co najmniej dwa dania do wyboru)

 

rez Oxfordscbedroomintranet

Terminy

Cena kursów w PLN

1 tydzień OCAJR
08.07 – 15.07.18 5.590
15.07 – 22.07.18
2 tygodnie  OCAJR
01.07 – 15.07.18 10.290
08.07 – 22.07.18
15.07 – 29.07.18
3 tygodnie  OCAJR
01.07 – 22.07.18 14.990
08.07 – 29.07.18
wyloty z opiekunem 01.07, 08.07, 15.07.2018
powroty z opiekunem 15.07, 22.07, 29.07.2018
————————————————————————–
kurs dostępny w innych terminach (bez opiekuna, min 16 lat) :
wylot 22.07, 29.07, 5.08
Cena kursu obejmuje:
 • Kurs językowy oraz przewidziane programem zajęcia pozalekcyjne
 • Zakwaterowanie  w internacie i wyżywienie 3 x dziennie
 • Opłatę rejestracyjną, test wstępny, materiały do nauki
 • Transfer z Oxfordu do Cambridge.
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Korzystanie z zaplecza socjalnego i dydaktycznego szkoły
 • Ubezpieczenie  KL do 20.000 EURO, NNW do 15.000 zl
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę rezydenta w czasie przelotu w terminach podanych pod cennikiem
Cena kursu nie obejmuje:
 • Obowiązkowo płatne w biurze:
 • Obowiązkowo płatne u opiekuna:
  • Kosztów podróży z lotniska do miejsca zakwaterowania
   indywidualny transfer organizowany przez Szkołę  w obie strony  250 GBP
 • Dopłaty opcjonalne:
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Fakultatywne zajęcia pozalekcyjne
  • Indywidualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy
   (3% od ceny zawarte do 5 dni od podpisania umowy)

PROCEDURA ZGŁOSZENIA NA IMPREZY JĘZYKOWE

 1. Przeczytaj przed podpisaniem umowy- zgłoszenia:
 2. Po wypełnieniu umowy – zgłoszenia, prosimy o jej wydrukowanie, podpisanie, a następnie przesłanie jej:
  • na adres mailowy: zgloszenia@almatramp.pl
  • lub faxem: 42 637 18 46
  • lub pocztą na adres: B.U.T. „ALMATRAMP”, ul. Piotrkowska 59, 90-413 Łódź
 3. Po otrzymaniu podpisanej umowy- zgłoszenia, odeślemy ją podpisaną przez nas na podany przez Państwa adres
  mailowy lub, na życzenie, dodatkowo pocztą tradycyjną
 4. Warunkiem zmiany statusu rezerwacji ze wstępnej na stałą jest wpłata zaliczki  na nasze konto:
  54 1240 5527 1111 0010 6508 3292 w terminie podanym w umowie

KLIKNIJ, ABY ZAREZERWOWAĆ

Jeżeli chcą Państwo wypisać umowę ręcznie, można ją pobrać poniżej: