CAMBRIDGE – program „Future Boss”

NIEZWYKŁY PROJEKT DLA PRZYSZŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW I LIDERÓW

Wakacje 2018 Wiek: 16+
internat
Samolot Wyjazdy indywidualne
Kod: CLJR

 

CAMBRIDGE

Słynne miasto uniwersyteckie, położone nad rzeką Cam ok 80 km na północ od Londynu. Miasto jest siedziba drugiego po Oxfordzie najstarszego uniwersytetu w Anglii, założonego w 1209 roku. Studiowały tu takie znakomitości jak Isaac Newton, Charles Darwin, George Byron, Stephen Hawking, John Cleese (Monty Python) czy Hugh Laurie (Dr House). Obecnie studiuje tu ponad 18 tys. studentów z całego globu. Na równi z Oxfordem uznawany jest za jeden z najlepszych uniwersytetów w Europie i na świecie. Cambridge jest centrum nowoczesnej nauki i rozwoju intelektualnego elit z całego świata. Obok działalności akademickiej w Cambridge prowadzone są prace badawcze w różnych dziedzinach nauki – np. ma tam swą siedzibę założone w 1871 roku Laboratorium Cavendisha, słynne z badań nad atomem czy strukturą DNA. Absolwenci Cambridge zdobyli 92 nagrody Nobla. Na uniwersytet składa się 31 niezależnych kolegiów, z których najsłynniejszym i chyba najbardziej reprezentacyjnym jest King’s College ze swą majestatyczną gotycką kaplicą. W St John’s College znajduje się romantyczny Brigde of Sighs (Most Westchnień) wzorowany na weneckim oryginale. Z Wenecją kojarzą się również pływające po malowniczej rzece Cam łodzie przypominające gondole. Zresztą wszystkie budynki uniwersyteckie to szczytowe osiągnięcia angielskiej architektury z różnych epok.

6530765347_041a5704bf_b

 

lal

 

LANGUAGE AND LEISURE (LAL)                                   

 

  CAMBRIDGE LEADERSHIP COLLEGE

Naszymi partnerami w Anglii jest sieć szkół językowych LAL oraz Cambridge Leadership College. Pobyt na kursie będzie wyśmienitą okazją do pogłębiania znajomości języka w jego naturalnym środowisku, poznania wielu atrakcyjnych miejsc i nawiązania przyjaźni z rówieśnikami z całego świata.

Kurs odbywa się na terenie Cambridge Leadership College, międzynarodowej szkoły kształcącej dzieci i młodzież z całego świata, która łączy w sobie nowatorskie podejście do biznesu, w oparciu o naukowe podstawy wypracowane na uniwersytetach w Oxfordzie i Cambridge. Kursy oferowane przez szkołę ułatwią zrealizowanie marzeń o studiach w najlepszych światowych uczelniach, założeniu i poprowadzeniu w przyszłości własnego przedsiębiorstwa lub zostaniu prezesem międzynarodowej firmy. Rozwiną w uczniach wszystkie te cechy, które pomogą im odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. Aby to osiągnąć studenci zapoznawani są z zaawansowanymi technikami przyswajania wiedzy tak, aby byli w stanie przyswoić, zrozumieć i wykorzystać informacje dwukrotnie szybciej niż zwykle. Szkoła zapewnia niezwykle stymulujące i interesujące warunki do nauki przy użyciu zarówno swoich unikatowych rozwiązań jak i najnowocześniejszych odkryć współczesnej wiedzy i technologii.

Wymagana jest co najmniej średniozaawasowana znajomość angielskiego (B1), którą studenci będą doskonalić podczas wykonywania zadań podczas kursu.

Centrum kursowe mieści się samym sercu Cambridge, w pobliżu uniwersyteckich ogrodów botanicznych, tylko 25 minut drogi pieszo od najsłynniejszych budynków Uniwersytetu.
Nauczyciele to wybitni eksperci, którzy pomogli wielu studentom osiągnąć sukces, np w 2016 roku, podczas kursu wakacyjnego,  jeden z zespołów stworzył udaną aplikację dla popularnej gry Pokemon (informacje prasowe na ten temat).
Wszyscy wykładowcy są starannie selekcjonowani również pod względem osobowości i entuzjazmu, aby lekcje łączyły zarówno wysoką wartość edukacyjną jak i wakacyjną rozrywkę.
Do dyspozycji studentów – centrum multimedialne z komputerami, świetlica, dostęp do darmowego internetu.

Strona szkoły

 1327049138_cambridge-university

5948d3e86cc7927b64d9eec88a122acfuniversity-colleges  cambridge-students-on-gra-007

cis_1934

KURS WAKACYJNY „FUTURE BOSS” – „PRZYSZŁY SZEF”

Poziom znajomości angielskiego – co najmniej B1

Unikalny w skali światowej program dla przedsiębiorczych nastolatków, którzy chcą zmieniać rzeczywistość i nauczyć się jak samemu tworzyć swoje miejsce pracy, zamiast szukać jej u innych a również stać się liderami biznesu. To przełomowe wprowadzenie do myślenia projektowego, które w przyszłości pozwoli młodym ludziom stać się twórcami przedsiębiorstw i nowatorskich rozwiązań. Za wzór takiego działania może służyć np kariera twórcy Apple – Steve’a Jobsa. Zresztą – umiejętność twórczego i odważnego myślenia, wychodzenia poza schematy i wprowadzania w życie wizjonerskich rozwiązań w niepewnej i skomplikowanej rzeczywistości współczesnego świata – przyda się w każdej przyszłej karierze zawodowej.
Bazą kursu jest system Google Design Sprint, (Google Design Sprint wytłumaczony w minutę) który pozwala bardzo szybko rozwinąć pionierskie koncepcje za pomocą innowacyjnych metod pracy zespołowej. Studenci dzieleni są na grupy obrazujące prawdziwe, nowo powstające przedsiębiorstwa i w cyklu 5-dniowym rozwiązują konkretne, realne problemy kończąc uzyskaniem rozwiązań, które mają zastosowanie w rzeczywistości (patrz opis powstania aplikacji do Pokemon Go). Każdy etap tych działań pozwala na przygotowanie i gruntowne przetestowanie dowolnej koncepcji w ciągu 42 godzin. Studenci będą rozwijać swoją kreatywność korzystając również z doświadczeń Microsoft, Amazon, Astra Zeneca, Spotify czy Apple
Ważną częścią kursu jest nauka błyskawicznego przyswajania nowych informacji poprzez przyspieszone techniki uczenia się, treningi pamięci i szybkie czytanie.Studenci poznają również tajniki negocjacji i przywództwa, nauczą się technik efektywnej komunikacji i sprzedaży oraz przejdą szkolenie medialne.

A wszystko to w języku angielskim, co wybitnie przyczyni się do podniesienia jego znajomości nawet o kilka poziomów.

Kurs obejmuje 30 godzin zajęć tygodniowo w międzynarodowych grupach ok. 15 studentów w każdej.

Film o idei kursu:

 

PROGRAM ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH w cenie:

 • Zajęcia sportowe, gry zespołowe, quizy, monopol, kręgle, kino, pływanie łódkami po rzece Cam, wycieczki: w każdą sobotę i niedzielę – zwiedzanie Cambridge (z przewodnikiem) i okolic
 • specjalne zajęcia tematyczne, np udział w prawdziwych warsztatach biznesowych, współpraca z prawdziwymi przedsiębiorcami, wprowadzanie nowych produktów.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką kadry LAL.

Przykładowy tygodniowy rozkład zajęć
Dzienny harmonogram zajęć

Students at King's College, Cambridge

ZAKWATEROWANIE

Rezydencja o wysokim standardzie, w odległości tylko 2 minut pieszo od centrum kursowego.

 • Całodobowa opieka House Parent (opiekuna budynku)
 • Pokoje 1 os z łazienkami wyposażone w biurko i szafę
 • Wejście do rezydencji zamykane kodem, pokoje zamykane na klucz
 • Raz na tydzień wymiana pościeli (należy zabrać swoje ręczniki)
 • Pralnia (płatna) na miejscu
 • Internet bezprzewodowy (płatny)

UWAGA: depozyt za ewentualne zniszczenie sprzętu – 60 GBP płatny po przyjeździe, zwracany w dniu wyjazdu

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje na terenie rezydencji + pakowany lunch

uk-cambridge-triposcourt-780x520_0002_cam-res-2832uk-cambridge-triposcourt-780x520_0003_cam-res-2808
Terminy

Cena  kursów w PLN

1 tydzień CLJR
17.06 – 23.06.18 7.990
24.06 – 30.06.18
29.07 – 04.08.18
05.08 – 11.08.18
2 tygodnie CLJR
17.06 – 30.06.18 15.290
29.07 – 11.08.18

Ceny kursów w PLN obejmują:
 • Kurs oraz przewidziane programem zajęcia pozalekcyjne
 • Zakwaterowanie  w internacie i wyżywienie 3 x dziennie
 • Opłatę rejestracyjną, test wstępny, materiały do nauki
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Korzystanie z zaplecza socjalnego i dydaktycznego szkoły
 • Ubezpieczenie KL do 20.000 EURO, NNW do 15.000 zl
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Ceny kursów nie obejmują:
 • Kosztów transportu  (oferujemy pomoc w zakupie biletu lotniczego lub autokarowego)
 • Kosztów transportu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania; transfer w obie strony organizowany przez szkołę: z Heathrow – 135 GBP; ze Stansted  – 185 GBP
 • Depozyt 60 GBP zwracany w dniu wyjazdu
 • Dopłat opcjonalnych:
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  • Fakultatywnych wycieczek i zajęć pozalekcyjnych
  • Indywidualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (3% od ceny zawarte do 5 dni od podpisania umowy)

PROCEDURA ZGŁOSZENIA NA IMPREZY JĘZYKOWE

 1. Przeczytaj przed podpisaniem umowy- zgłoszenia:
 2. Po wypełnieniu umowy – zgłoszenia, prosimy o jej wydrukowanie, podpisanie, a następnie przesłanie jej:
  • na adres mailowy: zgloszenia@almatramp.pl
  • lub faxem: 42 637 18 46
  • lub pocztą na adres: B.U.T. „ALMATRAMP”, ul. Piotrkowska 59, 90-413 Łódź
 3. Do umowy należy dołączyć wypełniony formularz rezerwacyjny szkoły ze zdjęciem lal-yl-student-welfare-form
 4. Po otrzymaniu podpisanej umowy- zgłoszenia, odeślemy ją podpisaną przez nas na podany przez Państwa adres mailowy lub, na życzenie, dodatkowo pocztą tradycyjną
 5. Warunkiem zmiany statusu rezerwacji ze wstępnej na stałą jest wpłata zaliczki  na nasze konto:
  54 1240 5527 1111 0010 6508 3292 w terminie podanym w umowie

KLIKNIJ, ABY ZAREZERWOWAĆ

Jeżeli chcą Państwo wypisać umowę ręcznie, można ją pobrać poniżej: