Heidelberg (Niemcy) – Cały rok

Kurs językowy - dowolny termin
HEIDELBERG (Niemcy) -
szkoła Alpha Aktiv

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ:

 

HEIDELBERG

Zabytkowe miasto uniwersyteckie w Niemczech (okręg Badenia Wirtembergia, ok 50 km od Karlsruhe) pięknie położone pośród malowniczych wzgórz w dolinie rzeki Neckar. Jego początki sięgają zamierzchłych czasów starożytnych, a w późniejszym czasie zostało ono podbite i zajęte przez Rzymian, którzy założyli tu twierdzę. W swoim obecnym kształcie Heidelberg założony został pod koniec XII wieku. Korzystne położenie w pobliżu ważnych szlaków handlowych sprzyjało rozwojowi osady, która już w 1220 roku podniesiona została do rangi miasta. Po II wojnie światowej  w mieście znajdowała się kwatera główna sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Europie.

Heidelberg jest jednym z najsłynniejszych miast uniwersyteckich. Wyższa Szkoła Muzyki Kościelnej i Wyższa Szkoła Studiów Żydowskich to dwie silnie wyspecjalizowane wyższe uczelnie. Uniwersytet Ruprechta-Karla w Heidelbergu został założony już w 1386 roku i jest znany w całych Niemczech przede wszystkim z wysokiej jakości studiów medycznych. Prace licznych instytutów badawczych w Heidelbergu koncentrują się na obszarze biotechnologii medycznej. Duże przedsiębiorstwa, jak Heidelberger Druckmaschinen, SAP i BASF, również odgrywają ważną rolę w centrum gospodarczym regionu.

Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta są górujące nad okolicą majestatyczne ruiny gotycko-renesansowego zamkuZabytkowy obszar Starego Miasta w Heidelbergu wraz z zamkiem został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


ALPHA AKTIV

Naszym partnerem w Heidelbergu jest szkoła językowa Alpha Aktiv. Została utworzona w 2003 roku przez germanistkę i pedagoga z wieloletnim doświadczeniem Beatę Drogi. Celem młodych i zaangażowanych pracowników jest otworzenie Państwu drogi do świata języków z pomocą efektywnych metod nauczania.

Szkoła mieści się w nowoczesnym budynku w centrum Heidelbergu. Przestronne i bogato wyposażone sale tworzą atmosferę sprzyjającą czerpaniu przyjemności z nauki języka.

Kursanci mają również możliwość korzystania z pomieszczeń lekcyjnych po zakończeniu zajęć, gdzie mogą odrobić prace domowe czy posłuchać płyt CD do nauki języka niemieckiego. Szkoła zapewnia również odpowiednie urządzenia medialne.

Ponadto do dyspozycji kursantów jest pomieszczenie wyposażone w komputery z dostępem do internetu i odtwarzaczem DVD. Uczestnicy kursów mogą oglądać własne filmy oraz korzystać z internetu we wszystkich pomieszczeniach. Szkoła udostępnia również pomieszczenia, w których mogą posłuchać muzyki czy poświęcić się lekturze książek.

Sale lekcyjne szkoły językowej Alpha Aktiv Heidelberg wyposażone są w klimatyzację sprzyjającą koncentracji na nauce również w trakcie gorących letnich miesięcy.

Istotnymi powodami podjęcia nauki w naszej szkole są:

 • bezpłatna lekcja próbna
 • szybkie postępy w nauce
 • bezstresowa i przyjemna atmosfera
 • indywidualna opieka
 • wspieranie umiejętności samodzielnego myślenia i samodzielnej pracy nad rozwijaniem zdolności językowych
 • szybkie zastosowanie nabytych umiejętności w procesie mówienia
 • egzamin końcowy poświadczony otrzymaniem certyfikatu

Obok nauczania języka obcego celem szkoły jest również pogłębienie ogólnej wiedzy, poznanie języka fachowego z różnych dziedzin, jak również zapoznanie z kulturą rodzimych użytkowników języka.

Alpha Aktiv zapewnia efektywna naukę języka w krótkim czasie. Po 80 godzinach lekcyjnych będą Państwo w stanie, porozumiewać się w wybranym języku obcym w sytuacjach życia codziennego.

Szkoła językowa Alpha Aktiv specjalizuje się w prowadzeniu intensywnych kursów języka niemieckiego jako języka obcego. Oferuje kursy na wszystkich poziomach Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego od poziomu A1 do C2 jak również kursy przygotowujące do egzaminów z języka niemieckiego: DSH,  Test-DaF, Goethe-Zertifikat C1 und C2 oraz wielu innych.

 

Kurs intensywny (Kod: NHIA)

Kurs intensywny składający się z 20 jednostek lekcyjnych należy do najbardziej popularnych i preferowanych kursów językowych.  W trakcie kursu omawiane są w zintensyfikowany sposób treści zawarte w podręczniku. Kursanci ćwiczą wszystkie umiejętności językowe, a mianowicie czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie jak również gramatykę.
Na poziomach od A1 do B1 nauczyciele i kursanci korzystają z podręcznika „Begegnungen- Deutsch als Fremdsprache”, na poziomie B2 z „Erkundugen- Deutsch als Fremdsprache”

Kurs intensywny dla początkujących (poziom A1.1.) zaczyna się zawsze w pierwszy poniedziałek danego miesiąca.

Czas trwania kursu: od poniedziałku do piątku (9.00-12.15 lub 12:30-15:45)

 

Kurs superintensywny (Kod: NHSA)

Superintensywny kurs języka niemieckiego obejmujący 30 jednostek lekcyjnych w tygodniu bazuje na kursie intensywnym składającym się z 20 lekcji w ciągu tygodnia, jeśli chodzi o omawiane treści. 10 dodatkowych godzin poświęconych jest doskonaleniu umiejętności mówienia. W trakcie zajęć konwersacyjnych kursanci prowadzą dyskusje, biorą aktywny udział w rozmowach z nauczycielem i pozostałymi kursantami. Umożliwia to naszym uczniom wyraźną poprawę umiejętności mówienia w języku niemieckim.

Terminy: od poniedziałku do piątku (9.00-14.30 lub 12.30-15.45)

Plan lekcyjny:
09.00 – 09.45 lekcja 1
09.45 – 10.30 lekcja 2
10.30 – 10.45 przerwa
10.45 – 11.30 lekcja 3
11.30 – 12.15 lekcja 4
12:15 – 13:00 przerwa
13:00 – 13:45 lekcja 5
13:45 – 14:30 lekcja 6


Program zajęć pozalekcyjnych

Szkoła językowa Alpha Aktiv organizuje również czas wolny dla swoich kursantów biorących udział w zajęciach w kursach przedpołudniowych. Dwa razy w tygodniu grupa chętnych kursantów spotyka się z lektorem, by poznać Heidelberg i okolice, a przy okazji doskonalić umiejętność komunikacji w języku niemieckim.

Szkoła oferuje pomoc w organizacji wycieczek na terenie Niemiec.

Informacje dotyczące planowanych zajęć w czasie wolnym można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

WARIANT 1: RODZINY GOSZCZĄCE (KOD: NHIAF/NHSAF)

Pobyt u wybranej rodziny goszczącej (zazwyczaj w niewielkiej odległości od szkoły) stwarza wyjątkową możliwość poznania stylu życia i gościnności niemieckiej. Ponadto jest to wyjątkowa okazja podnoszenia umiejętności porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego w życiu codziennym. Pokoje 1,2,3 os, szafa, biurko, dostęp do łazienki

 • WYŻYWIENIE: śniadania lub śniadania i obiadokolacje, których pora może być dostosowana do oczekiwań kursanta.

WARIANT 2: AKADEMIK (NA ZAPYTANIE) (KOD: NHIAA/NHSAA)

Szkoła językowa Alpha Aktiv posiada własne akademiki. Dwa z nich znajdują się w centrum miasta. Natomiast jeden położony jest w idyllicznej dzielnicy Heidelbergu – Ziegelhausen. We wszystkich kursanci mają do dyspozycji pokoje jedno- i dwuosobowe.  Na każdym piętrze znajduje się łazienka i kuchnia do wspólnej dyspozycji mieszkańców. Dostęp do pralni. Na terenie obiektu dostęp do wi-fi. Pobyt w akademiku umożliwia szybkie nawiązanie kontaktów z kursantami pochodzącymi z różnych krajów, a tym samym praktyczne sprawdzenie nabytych w trakcie zajęć umiejętności językowych.

 

 

 
pierwszy tydzień
każdy kolejny tydzień
NHIAA

2390 PLN

2090 PLN

NHIAF

2790 PLN

2690 PLN

NHSAA

2590 PLN

2290 PLN

NHSAF

2990 PLN

2890 PLN

 
Ceny kursów obejmują:
 • Kurs językowy w wybranej opcji
 • Zakwaterowanie i wyżywienie u rodzin goszczących lub w akademiku bez wyżywienia
 • Opłatę rejestracyjną, test wstępny
 • Dyplom ukończenia kursu
 • Korzystanie z zaplecza socjalnego i dydaktycznego szkoły
 • Ubezpieczenie KL do 20.000 EURO, NNW do 15.000 zl
 • Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

Ceny kursów nie obejmują:
 • Kosztów transportu (oferujemy pomoc w zakupie biletu lotniczego lub autokarowego)
 • Kosztów transportu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania
 • Ew. kosztów transportu z miejsca zakwaterowania do szkoły
 • Materiałów do nauki ok 20 EURO
 • Fakultatywnych zajęć pozalekcyjnych
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy
  3% od ceny zawarte do 5 dni od podpisania umowy